Skip to main content

Podpis elektroniczny – w administracji publicznej i biznesie


Dla kogo?

Dla każdego, kto chce nabyć wiedzę w zakresie metod podpisywania i wykorzystania dokumentów podpisanych elektronicznie. Dla pracowników sektora publicznego zaangażowanych w pracę w obrębie kancelarii, zamówień publicznych lub działów finansowych - w tym możliwość prezentacji podpisu elektronicznego w systemach SIDAS. Dla pracowników na rynku prywatnym posługującymi się dokumentami elektronicznymi w kontaktach z partnerami biznesowymi – (istnieje możliwość prezentacji zaawansowanych rozwiązań dedykowanych dla firm).

Korzyści dla uczestnika

Uczestnik szkolenia "Podpis elektroniczny - w administracji publicznej i biznesie” nabędzie praktyczną wiedzę dotyczącą Usług Zaufania wynikających z rozporządzenia eIDAS ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z podpisem elektronicznym, jego aspektów technicznych, wykorzystaniem w praktyce i w odniesieniu do krajowych przepisów prawa.

Korzyści dla organizacji

Skierowanie pracownika na szkolenie "Podpis elektroniczny - w administracji publicznej i biznesie” pozwoli na zoptymalizowanie procesów podpisywania dokumentów poprzez wprowadzenie innowacyjnych zasad współpracy pomiędzy partnerami biznesowymi, zaś w administracji publicznej przygotuje organizację do wyzwań XXI w., pozwoli wdrożyć schematy postępowania z podpisami elektronicznymi minimalizujące ryzyka popełnienia błędów.

Zakres szkolenia

Podstawy prawne usług zaufania

 • Kontekst europejski w tym: rozporządzenie eIDAS oraz decyzje wykonawcze Komisji Europejskiej

 • Kontekst polski: akty prawne regulujące usługi zaufania w tym m.in. analiza zapisów Kodeksu postępowania administracyjnego, Kodeksu cywilnego oraz Prawa zamówień publicznych

 • Uporządkowanie pojęć związanych z usługami zaufania w tym m.in. elektroniczny znacznik czasu

 • Kwalifikowani dostawcy usług zaufania w Polsce i w Europie. Podpis elektroniczny spoza UE

Techniczne aspekty podpisu elektronicznego

 • Rodzaje, formaty, typy podpisu elektronicznego

 • Kwalifikowani dostawcy usług zaufania w Polsce

 • Jak zdobyć certyfikat podpisu elektronicznego?

 • Jak skutecznie złożyć podpis elektroniczny?

 • Walidacja podpisu elektronicznego

Praktyczne zastosowanie podpisu elektronicznego

 • Kiedy wykorzystuje się podpis elektroniczny?

 • Prezentacja aplikacji służących do złożenia oraz weryfikacji podpisu elektronicznego

 • Analiza najczęściej występujących wątpliwości z interpretacją wyników weryfikacji

 • Orzecznictwo sądowe dotyczące usług zaufania

Zakres szkolenia

Co otrzymasz po zakupie szkolenia

Profesjonalna kadra

Nasza kadra to ludzie z praktycznym doświadczeniem zdobytym podczas wielu szkoleń.

Praktyczne podejście

Przykłady zaciągnięte z doświadczeń zdobytych podczas przeprowadzonych licznych wdrożeń i szkoleń.

Certyfikat

Certyfikat potwierdza przeszkolenie i nabycie potrzebnej wiedzy, aby sprawnie się posługiwać e-podpisami.

Często zadawane pytania

Jak wygląda proces zapisu na szkolenie?

Na szkolenie możesz się zapisać poprzez formularz kontaktowy, który znajdziesz przy konkretnym produkcie. Możesz również do nas zadzwonić. 

Czy jest możliwość dostosowania zakresu szkolenia do własnych potrzeb?

Tak. Program szkolenia i jego zaawansowanie możemy zmodyfikować pod konkretne potrzeby szkolonej grupy. W tym celu należy się z nami skontaktować telefonicznie lub pozostawić swoje dane przez formularz kontaktowy, abyśmy mogli nawiązać kontakt i uzgodnić zakres i formę szkolenia, aby jak najbardziej spełniała Państwa oczekiwania. 

Jeśli na naszej liście szkoleń nie ma pozycji, która wprost odpowiadałaby Państwa potrzebom, prosimy o kontakt i przedstawienie swoich oczekiwań – postaramy się im sprostać.

Czy podczas szkolenia przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi?

Cena szkolenia jest uzależniona od formy szkolenia (online/stacjonarnie), lokalizacji, ilości uczestników czy czasu trwania zamawianego. Jeśli cena nie jest podana bezpośrednio przy danym produkcie szkoleniowym, to znaczy, że jest ona ustalana adekwatnie do potrzeb i oczekiwań klienta. Dla naszych stałych klientów przewidzieliśmy atrakcyjne rabaty.

Jaka jest cena szkolenia?

Cena szkolenia jest podana przy konkretnym produkcie. Jest ona zależna od czasu trwania zamawianego szkolenia, ilości uczestników lokalizacji czy formy szkolenia (online/stacjonarnie). Dla naszych stałych klientów przewidzieliśmy atrakcyjne rabaty.


Formularz Kontaktowy

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tym szkoleniem, prosimy o kontakt w celu przygotowania dedykowanej oferty. Szkolenie może zostać przeprowadzone w dogodnym dla Państwa terminie i formule zdalnej lub stacjonarnie w wybranej lokalizacji.

 

Wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązująca na stronie
Polityką Prywatności.

Harmonogram

30 czerwca 2023 - piątek

10:00 do 16:00 (6 godzin)

18 sierpnia 2023 - piątek

10:00 do 16:00 (6 godzin)


Nasze aktualne terminy szkoleń

Nasi Klienci